Jasper Taşı

Halk arasında çakmak taşı olarak bilinen jasper taşı renkli ve damarlı bir taştır. Başlıca renkleri kırmızı, sarı ,yeşil,mavi, turuncu ve kahverengi tonlardan karışık damarlı bir taştır.Jasper taşı çok dekoratif bir taştır.

Jasper taşı estetik görünümünün yanı sıra insan vücuduna sağladığı fiziksel ve psikolojik etkileriyle essiz bir taştır.Jasper taşının faydalarından bahsedecek olursak;karaciğer,dalak ve mesaneyi kuvvetlendirdiği ve koruduğu bilinir.

Jasper taşının güçlü ve tedavi edici etkileri vardır.Sindirim sistemini düzenler. Safra kesesini korur ve güçlendirir. Endokrin sisteminde dengeyi sağlar. Kişinin kendisini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar. Fiziksel direnci arttırır. Erkeklerde erkeksi özellikleri arttırır. Sevgiyi,kararlılığı ve inancı arttırıcı etkileri vardır.

Jasper Taşının Faydaları

Jasper taşı zihinsel süreçlerinizi düzeltmenize yardımcı olur ve böylece artıları ve eksileri görebilecek ve en iyi karara varacaksınız. Ayrıca kötü bir karar vereceğiniz zamanda veya tehlikeli bir durumla sonuçlanacak durumlarda arzularınızı frenlemenize de yardımcı olabilir.

Jasper taşı organizasyonel yeteneklerinizi geliştirebilir. Yeni fikirlerle ortaya çıkmak için hayal gücünüzü canlandırabilir ve sonra bu fikirleri somut bir şeye dönüştürmenize yardım edebilir.

Jasper Taşına sahip olmak sevgi, mutluluk, destek ile dolu dengeli bir ilişki kurmanıza yardımcı olabilir. Jasper Stone’un enerjileri fiziksel ve duygusal bir düzeyde bağlanmanıza yardımcı olacağından huzursuzluk ve hoşnutsuzluk duyguları giderilecektir. İstikrar, güvenlik ve memnuniyet duygusuyla uyanacaksınız.