Kan Taşı

Hematit taşının bir türü olan kan taşı ismini üzerinde kana benzeyen lekelerden almaktadır.Kan taşı genellikle koyu yeşil renktedir. Kan taşının üzerinden bulunan bu kana benzeyen lekeler demiroksit minarelinden kaynaklanan lekelerdir.Bu taşın ismi kan taşıdır ancak bu taşın kanla alakası yoktur. Üzerindeki lekelerin benzemesinden kaynaklanan bir isim almıştır.

Kan taşının faydalarından bahsedecek olursak;

Kan taşı bağımsızlık taşı olarak bilinmektedir.Anlama kabiliyetini ve hafızayı kuvvetlendirici etkileri vardır.Zihnimizdeki karmaşık düşüncelerden arınmamızı ve sakin bir zihne sahip olmamıza yardımcı olur.Duygusal ve zihinsel engelleri ortadan kaldırıcı etkileri vardır. İnsani zayıflık ve cesaretsizlik duygusundan kişiyi kurtarır ve cesareti arttırıcı etkileri vardır. Sabrı arttırdığı ve böylelikle sıkıntılardan rahatça kurtulmamızı sağlar. Bencillik duygusunu yenmemize yardımcı olur.Yaşadığımız anı iyi algılamamızı ve o ana bağlanmamıza yardımcı olucu etkileri bilinmektedir.Kadınlarda adet dönemi sancıları hafiflettiği bilinir. Bedenimize canlılık verir ve enerjimizi arttırır. Kan dolaşımını düzenleyici etkileride bilinmektedir.

Kan Taşının Faydaları

Kan dolaşımını düzenlediği bilinen kan taşının, vücudu kanserden koruduğudüşünülmektedir. Bilhassa lenf bezlerinin düzenli çalışmasını sağlayıp bağışıklık sistemini güçlendirmesi taşın en sık tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır.

Regl, menopoz sürecinde bayanlara yardımcı olduğuna inanılan kan taşının ağrı ve sızı toplama özelliği vardır. Karında ve rahim kaslarında meydana gelen kramplar, kan taşıyla engellenebilmektedir. Ayrıca kan taşının bayanların doğurganlığı üzerinde de olumlu etkileri vardır. Bu nedenle her yatak odasında muhakkak bulunması gerekmektedir.

İnsan psikolojisi negatif enerjiden kolay etkilenmektedir. Bu negatif enerjiyi dağıtmaksa kan taşı gibi değerli ve yoğun enerji kütleleriyle mümkündür. Evinde kan taşı bulunan bireylerin daha dingin ve ılımlı oldukları, telaştan ve gerginlikten uzakkaldıkları bilinmektedir.

Zihni karmaşık duygulardan arındıran kan taşı, beyni meşgul eden olumsuzlukları sıyırıp atmaktadır. Bunun yanında korkuların yenmesinde ve cesaretin toplanmasındada kan taşının etkisi olduğuna inanılmaktadır. Kan taşı birçok medeniyette güç ile özdeşlemiştir. Bu nedenle soylu ve güçlü kesimleri temsil etmektedir. Kişinin kendini güçlü ve yeterli hissetmesine yardımcı olmaktadır.