Yeşim Taşı

Yeşim taşı özellik bakımından en güçlü taşlardan biridir. Yeşim taşı’nın üzerinde bilim adamları tarafından yapılan çalışmalar ve deneyler sonucunda insan üzerindeki şu etkileri tespit edilmiştir;

Yeşim taşı sihir ve büyüden koruyan taşdır. Mutluluk taşı olarak da bilinmektedir. Bedendeki negatif elektriği toplayarak dısarı atar ve kişiyi stresten kurtarır. Yeşim taşı güzel rüyalar görmemizi sağlar. Diş hastalıkları ve ağrılarına karşı etkilidir.Yeşim taşı anti oksidandır. Gözler için faydalıdır.Yüzdeki siyah noktalara uzun süre tutulduğunda iyileştirdiği söylenmektedir. Cilt alerjilerinde yüze masaj şeklinde uygulandığında faydalıdır. Kan dolaşımını düzenleyip kalbe sakinlik verir ve kalbi güçlendirir. Duygu tutsaklığından kurtarır ve akıl ve mantık gücünü geliştirir .Aşırı duyguları yenmemize yardımcı olur. Konsantrasyonu arttırır. Huzur verir. Korku ve endişelerden kurtarır. Ruhsal sıkıntılardan kurtulmaya yardımcı olur. Böbrek ve safra kesesi rahatsızlıklarına iyi gelir.

Yeşim Taşının Faydaları

Yeşim taşının ruhsal olarak iyileştirici özellikleri aile ve iş ilişkilerinde mutluluğu ve uyumu destekler. Maddi bolluğu arttırdığı söylenirken kişiyi rahat bir varlık haline teşvik ettiği söylenir. Yeşim taşlı takıların kullanılması ruh çalışmalarında aldatıcı ve zararlı varlıklardan koruma sağlar.

Ayrıca kişinin hayatına akan ilahi enerjinin bolluğunu arttırmaktadır. Yeşim sevdiklerinize yakın olma ve aşkı paylaşma arzusunu da arttırmaktadır. Koruyucu meleklerle daha güçlü bağlantılar yeşim taşıyla mümkündür.

Yeşim taşının iyileştirici özellikleri vücuttaki fiziksel iyileşmeyi destekler. Yeşim taşı faydaları böbrek sistemi boyunca uzanır ve vücudun böbrek ve dalaktaki taşları atmasına ve daha sonra iyileşmesine yardımcı olur. Sistit de dahil olmak üzere böbrek ve mesane enfeksiyonlarına yeşim taşı yardımcı olur.

Suyun toza ve vücudun pH oranına dengelenmesi sırasında toksinlerin ve aşırı sıvıların uzaklaştırılmasını arttırır. Kemik ve eklem kırıkları ile ilgili problemler özellikle kırık kalça içindeyken yeşim taşı kullanımıyla düzelir.

İndirim

M – 18,4 cm, S – 17,6 cm, XS – 16 cm, XL – 21,6 cm, L – 20 cm

Yeşim Taşı Bileklik

75.00 60.00 KDV